Otwarcie wystawy | Jeden z twoich ulubionych przedmiotów został sprzedany

Otwarcie wystawy | Jeden z twoich ulubionych przedmiotów został sprzedany

9 maja 2024, Czwartek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

„Nie zwalniaj tempa!” – brzmi jeden z komunikatów w popularnej aplikacji, służącej do internetowych zakupów używanych ubrań, ale przecież to hasło mogłoby równie dobrze pojawić się w pracy, planowaniu wolnego czasu, przemowie uznanego kołcza lub… w naszej głowie.
🌐🌐🌐 Aplikacja, o której mowa, oferuje zakupy używanych, stosunkowo tanich przedmiotów (bo szybko się okazało, że wyobraźnia użytkowników zdecydowanie wykracza poza przemysł odzieżowy) w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów. Zakupy trwają sekundę, można je robić w ‘międzyczasie’ – na zebraniu w pracy, w tramwaju, w toalecie na nudnej imprezie, w łóżku przed snem 📱 Dzięki przedmiotom zapominamy jak niewiele mamy – czasu, pieniędzy, poczucia bezpieczeństwa. Chyba wszystko jest w porządku, skoro właśnie jedzie do nas ręcznie malowany, jedyny w swoim rodzaju srebrny strój kosmity? Nie musimy tego mieć, ale nie możemy tego nie mieć 👽
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
Wystawa „Jeden z twoich ulubionych przedmiotów został sprzedany” to próba stworzenia utopii internetowego konsumpcjonizmu. Z niekończącego się morza przedmiotów pomysłodawczynie wystawy wybrały te świadczące o kreatywności sprzedających i nietuzinkowym guście kupujących, te pozbawione komercyjnej wartości i rynkowego sensu. Do wystawy zaprosiły artystki i artystów, a także „zwykłych użytkowników”, którzy przetworzyli przedmioty przez swój styl, gust i wrażliwość. W Recepcji zobaczymy dzieła sztuki, zdjęcia rzeczy absolutnie nikomu niepotrzebnych, wiersze powstałe z potrzeby posiadania czy zapisy „poszukiwania miłości”, która nie zmieści się do paczkomatu. Wszystkie zaproszone osoby zostały poproszone o wykonanie swojej pracy w czasie, jaki zajmują im zakupy, czyli raczej nie dłuższym niż pięć minut 🕗 Wszystkie prace trafiły na tkaninę, z której po zakończeniu wystawy powstaną ubrania – oczywiście będzie je można później kupić w aplikacji, o której traktuje wystawa. A jeśli twój ulubiony przedmiot zostanie sprzedany, to nie martw się – znajdziesz coś innego!

💨 Otwarcie wystawy: 9 maja | 19:00 | wstęp wolny
💨 Wystawa czynna do 9 czerwca

◻️ Autorki wystawy ◻️
Emilia Konwerska 🢂 doktorka literaturoznawstwa, kuratorka, publicystka, poetka. Jako kuratorka olsztyńskiej Galerii Dobro zorganizowała ponad dwadzieścia wystaw polskich i zagranicznych artystów, kilkadziesiąt koncertów, dyskusji i spotkań. Autorka dwóch książek poetyckich „112” i „Ostatni i pierwszy kajman”. Jej wiersze publikowane były między innymi w magazynie „Łałok”, „Dwutygodniku” i „Wysokich Obcasach”. W 2025 roku nakładem wydawnictwa Art Rage ukaże się zbiór jej opowiadań pod tytułem „Rzeczy robione specjalnie”.
Anna Wacławek 🢂 artystka graficzna i projektantka ze szczególną miłością do papierowej materii. Autorka książek artystycznych i zinów. Najważniejszym aspektem jej praktyki graficznej jest połączenie intuicji, badań i czułej obserwacji przeoczonych elementów otoczenia. Od lat udziela się graficznie w oddolnych inicjatywach na polu sztuki i muzyki. Brała udział w wielu niezależnych targach książek artystycznych oraz w krajowych i międzynarodowych wystawach (Fotofestiwal Łódź, Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki, Crossing The Line – Walker Art Gallery).
Ewa Głowacka 🢂 projektantka graficzna, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i Historii Sztuki na UWr. Projektuje głównie dla placówek kultury i niezależnych inicjatyw kulturalnych. Jest entuzjastką działań D.I.Y i zinów, na przestrzeni lat angażowała się w działania różnych grup oddolnych (m.in. kolektywu zinowy Moduł Kru, grupy robocza GRAS, kolektywu graficzny sitoCRK, BemmaBar). Prowadzi warsztaty graficzne i introligatorskie, współpracując m.in. z Spółdzielnią Socjalną Panato, Fundacją Ładne Historie i Infopunktem Nadodrze.
_____________________________________________________________________________________
Organizatorem wystawy jest Wrocławski Instytut Kultury, instytucja nowego typu wspierająca niszowe, niekomercyjne inicjatywy, badająca sektor kultury i rozwijająca kompetencje jego twórców i twórczyń, tworząca sieci współpracy oraz organizująca nieszablonowe wydarzenia kulturalne.
Wrocławski Instytut Kultury jest miejską instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Wrocław.
Zobacz, jak to robimy:
www.instytutkultury.pl
www.facebook.com/wroclawskiinstytutkultury
www.instagram.com/wroclawskiinstytutkultury
www.youtube.com/@WroclawskiInstytutKultur

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →